رعایت نکردن الگوی مصرف آب شرب بیش از 50درصد روستاییان استان ایلام

                                                          

به گزارش روابط عمومی شرکت ابفار مهندس نواله  تیموری مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان ایلام  به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف اب در جمع همکاران شرکت گفت :بیش از 50درصد از مشترکان این شرکت در روستاها الگوی مصرف آب را رعایت نمیکنند.

 تیموری بیان کرد میزان مصرف آب شرب در سطح روستاهای ایلام به نسبت جمعیت بیش از 2 برابر حد مجاز است در حالیکه الگو و متوسط مصرف روزانه آب در روستاهای استان 120 لیتر در شبانه روز است اما در برخی نقاط روستایی این میزان به 360 لیتر نیز می رسد.
وی افزود: رعایت نکردن الگوی مصرف استفاده از آب برای مصارف دامپروری وکشاورزی و هدر رفت آب از دلایل عمده افزایش سرانه مصرف آب در مناطق روستایی است.
مدیرعامل شرکت آبفارشاخص کیفیت آب شرب روستایی استان را بالاتر از میانگین کشوری دانست و یادآور شد کیفیت آب شرب روستایی در استان هم اکنون به بالای 99 درصد رسیده است
تیموری با اشاره به هزینه های بالای تمام شده آب تصریح کرد: قیمت تمام شده هر متر مکعب آب روستایی 19000 ریال است در صورتیکه قیمت فروش هرمتر مکعب آب روستایی 3000ریال میباشد.

وی با بیان اینکه اگرروستائیان  این الگو را رعایت کنند در مصرف آب و آب بهاء مشکلی نخواهیم داشت گفت: الگو را رعایت کنند در مصرف آب و آب بها مشکلی نخواهیم داشت، گفت روستاییان در آستانه فصل گرما باید مراقب مصرف باشند و صرفه‌‌ جویی را به عنوان یک اصل رعایت کنند .
تیموری مانده مطالبه شرکت نزد مشترکان خود را بیش از 165 میلیارد ریال دانست و تاکید کرد: مشترکان لازم است با پرداخت به موقع آب بهای مصرفی خود، این شرکت را در راستای خدمت رسانی هر چه بیشتر و بهتر یاری رسانند.
مدیر عامل شرکت بیان کرد هم اکنون 56 روستای استان ایلام به صورت سیار آبرسانی می شوند که این تعداد در سنوات قبل بیش از 95 روستا بوده است تعداد کل مشترکان آب روستایی استان ایلام 45 هزار و 544 مشترک است که از این شمار، 885 را مشترکان عمومی و ادارات، یک هزار و 587 را مشترکان تجاری و صنعتی و 43 هزار و 99 مشترک مربوط به بخش مسکونی است.
منابع تامین آب روستایی در استان ایلام 166 منبع شامل 105 چشمه و 61 مورد چاه و قنات است .