حضور مدیر عامل شرکت آبفار ایلام در برنامه زنده رادیویی شوکیانه صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام،  مهندس نوراله تیموری مدیر عامل شرکت آبفاراستان ایلام

     به مناسبت هفته صرفه جویی در پنجمین روز از این هفته که به نام " آب رسانه و افکار عمومی " نامگذاری گردیده در برنامه محلی شو کیانه که از مرکز ایلام بصورت زنده از ساعت 15/7 تا 8 صبح از صدا ی مرکز ایلام پخش می شود حضور پیدا که علاوه بر پاسخگویی به سوال ها، تماس ها و پیامک های مردمی، مسائل مرتبط با حوزه کاری شرکت آبفار را بازگو کرد.

تیموری ضمن اشاره به همکاری مطلوب صدا و سیما در فرهنگ سازی مصرف بهینه آب موضوع صرفه جویی در مصرف آب برای مردم و وقوع خشکسالی های چند ساله و محدودیت منابع آبی در این استان  تشریح وبر ضرورت اطلاع رسانی در خصوص وضعیت منابع آبی استان و فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب تأکید و خواستار تداوم همکاری مردم و صدا و سیما و با شرکت شد .

مهندس تیموری اظهار داشت: آب کالایی اقتصادی است که جایگزینی ندارد و قیمتی برای آن نمی توان  تعیین نمود و در اینجاست که  استفادۀ بهینه از آب و ارتقاء فرهنگ  صرفه جویی در مصرف آب تنها راهکار مقابله با کمبود و بحران آب است. مدیریت مصرف آب را یکی از شاخصه های دستیابی به توسعه و امنیت پایدار دانست و خاطر نشان کرد که بحران های آینده بر سر منابع آب است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام  با اشاره به آبرسانی سیار به تعدادی از روستاهای استان ، خشکسالی های پی در پی، افزایش مصرف، کمبود منابع را از جمله دلایل بروز کم آبی در مناطق روستایی استان عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با اختصاص بودجه و اتمام طرح های مجتمع آبرسانی، مشکل تامین آب شرب روستاییان برطرف شود.