بهره مندی 147روستای استان ایلام از خدمات آب رسانی روستایی

به گزارش روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب روستایی استان ایلام ، مهندس نوراله تیموری با بیان اینکه از مجموع 580 روستا ی استان ایلام تعداد 498 روستا با جمعیت 175هزارنفر ازخدمات آبفای روستایی استان بهره مندهستند که بیش از 98 درصد جمعیت روستایی استان را تشکیل می دهد.

مهندس تیموری با اعلام اینکه احداث 9 مجتمع مهم آبرسانی روستایی درسطح استان در دست اجراست گفت: با بهره برداری از این مجتمع های آبرسانی تعداد 147 روستای استان ایلام طبق جدول زمان بندی تا پایان سال 96 از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد که علاوه بر اینکه 80 درصد از مشکلات آب روستایی استان بر طرف می شود خود نیز انقلاب عظیمی در تامین آب شرب روستایی به شمار خواهد آمد.

    مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان ایلام بااشاره به رشد چشمگیراعتبارات آّ و فاضلاب روستایی استان درتشریح شاخص های اعتباری این شرکت در سال 94 و مقایسه آن با سالهای گذشته اظهار داشت : در سال 1392 اعتبارات تخصیصی ما5 میلیاردتومان بود که در سال 93به 22 میلیاردتومان رسید اما درسال گذشته با تلاش های صورت گرفته وهم چنین توجه وعنایت ویژه دولت به تامین آب روستایی، اعتبار دریافتی آبفای روستایی استان ایلام به 38 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه ابفای روستایی استان را یک کارگاه بسیار فعال توصیف کردکه پرسنل زحمتکش آن بطور شبانه روزی به خدمات رسانی ، نگهداری وحفاظت از شبکه های آب شرب روستایی استان مشغولند. وی تصریح کرد1400 کیلومتر طول شبکه آب روستایی استان و1300 کیلومتر نیز طول خطوط انتقال ماست.

 مهندس تیموری هم چنین با تاکید بر کیفیت مناسب آب شرب روستاهای استان افزود:شاخص کلر سنجی ما 100 درصد وشاخص میکروبی نیز 98 در صد است که از معیاراستاندارد بالایی برخوردا است وآزمایشگاه های شرکت آبفای استان نیز ازمعدود آزمایشگاه های برتر ونمونه منطقه غرب کشوراست.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان ایلام در پایان به آبرسانی سیار به 50 روستای استان ایلام اشاره کردوگفت : اعتبار اجرای سالانه ی این طرح بیش از 4 میلیارد تومان است.